66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

مقایسه دوربین های مداربسته AHD، CVI و TVI

مقایسه دوربین های مداربسته AHD، CVI و TVI


سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ امروزه جای خود را به سیستم های دوربین مداربسته جدید AHD ، CVI و TVI داده اند ولی در این میان کدامیک مناسبتر هستند و چه کارایی دارند. تمام دوربین مداربسته های اشاره شده در بالا فرمت HD با کیفیت تصویر بالا را دارند. و هر سازنده ای نیز کالای خود را به عنوان بهترین کالای موجود معرفی میکند که باعث گیج شدن خریداران میشود، در ادامه تفاوت های آنها را با هم مقایسه خواهیم کرد.

 

دوربین های مداربسته AHD به اختصار  (Analog High Definition) به معنی دوربین های مداربسته کیفیت تصویر بالا هستند که تصاویر را از طریق کابل های کواکسیال به دستگاه DVR انتقال میدهند. که کیفیت تصویر نیز بستگی به کیفیت دوربین مداربسته قادر به ارایه کیفیت  720p تا 1080p میباشد و معمولا از کابل RG59 برای انتقال تصویر از دوربین ها به دستگاه DVR استفاده میشود.
دوربین های AHD باعث شدند دوربین های قدیمی توانایی انتقال تصویر با کیفیت HD را داشته باشند و دیگر به تجهیزات گران و پیچیده دوربین های مداربسته IP برای پروژه های کوچک نباشد.

 

 

چه تفاوت هایی بین دوربین های مداربسته HD CVI با دوربین های مداربسته  HD TVI وجود دارد؟

 

دوربین های مداربسته AHD که بر پایه انتقال تصویر از طریق کابل کواکسیال در بازار در دونوع HDTVI که مخفف (High Definition Transport Video Interface) میباشد و HDCVI که مخفف(High Definition Coaxial Video Interface) وجود دارند.

 

این دو سیستم فوق توسط دو شرکت رقیب هایک ویژن و داهوا به ثبت رسیده است که انقلاب بزرگی در تکنولوژی های دوربین های مداربسته ایجاد کرده است. دو سیستم TVIو CVI از یک قاعده و اصول قابل فهم برای سیستم TV (گیرنده) استفاده میکنند و اختلاف اصلی این دو نوع سیستم ها در فاصله انتقال تصویر آنها میباشد. در سیستم دوربین مدار بسته HDTVI تصویر با کیفیت 1080 مگاپیکسل تقریبا به فاصله 300 متر انتقال داده میشود ، اما در سیستم HDCVI قادر است تا فاصله ای بیشتر از 500 متر با کیفیت تصویر 1080 مگاپیکسل تصویر دوربین مدار بسته را بدون افت کیفیت انتقال دهد که این فاصله برای کیقیت تصویر 720 مگاپیکسل نیز بیشتر میشود. این دو سیستم HDCVI و HDTVI تفاوت های بیشتری نیز با هم دارند که در مجموع کار کردن با HDCVI  را آسانتر میکند ولی قیمت این سیستم ها معمولا در بازار بیشتر هستند. یکی دیگر از تفاوت های این دو سیستم تبدیل تصویر آنالوگ میباشد. به این صورت که سیستم های TVI تصاویر دوربین های مدار بسته را میتوانند به آسانی در تمامی یونیت ها و تعداد کانال ها حمایت کنند ولی در سیستم CVI نیاز است که در یک سیستم داخلی در DVR آنها را تیدیل کنند.

 

پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را هم بخوانید: انتخاب دوربین مداربسته برای فضاهای مختلف

 

همانطور که در توضیحات اشاره شد دوربین های مدار بسته AHD توانسته اند خواسته های مشتریان را با هزینه های کمتر و کیفیت بالا که اساس کار دوربین های مدار بسته برای کنترل محیط میباشند را برای مشتریان فراهم کند اما در مدل های HD دو نوع HD CVI و HD TVI در بازار وجود دارند که که تفاوت زیادی با هم ندارند و از یک قاعده کلی پیروی میکنند که توسط دو شرکت رقیب به انحصار طراحی شده اند.

 

 

درصورتی که نیاز به خدمات نصب دوربین مداربسته در تهران را دارید، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان جهان تجارت استفاده کنید!