66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

دوربین مداربسته هایک ویژن (Hikvision) چیست؟

شرکت هایک ویژن Hikvison  دز سال 2001 میلادی در کشور چین به ثبت رسید. و از آن زمان تا به امروز از پیشگامان صنعت دوربین های مداربسته بوده است. شرکت هایک ویژن Hikvision محصولاتی گسنرده ای را تولید میکنند مانند دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP ، دوربین های مداربسته HD آنالوگ و سیستم های نرمآفزار آماری و مدیریتی برای دوربین های مداربسته و همینطور تمام تجهیزات جانبی دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی.

دوربین های مداربسته تحت شبکه IP آینده سیستم های کنترلی دوربین مدار بسته محسوب میشوند که تصویر و صوت را بدون سیسم با کیفیت فوق العاده بالا از طریق سیستم رادیویی و اینترنتی امنی منتقل میکنند. شرکت هایک ویژن Hikvision گستره وسیعی از دوربین های تحت شبکه را بر اساس کارایی و نیاز های مختلف را فراهم کرده که مجهز به نرمافزار های انالیزی و هوشمند میباشند.

هایک ویژن Hikvision برای اهداف تحقیقاتی و توسعه اختراعات خود در زمینه دوربین های مداربسته سالانه 8% از درامد خود را صرف کارهای تحقیقاتی این مرکز مینمایند.

در زیر به چند نمونه از دوربین های هایک ویژن Hikvision اشاره میکنیم

  • دوربین های مداربسته تحت شبکه هایک ویژن Hikvision برای محیط های داخلی و خارجی

دوربین های تحت شبکه IP هایک ویژن Hikvision در دو نوع داخلی Dome و بیرونی Bullet در نوع های مختلف و متنوع وجود دارند که به کاربر این امکان را میدهند براساس کیفیت تصویر، مقدار و نوع بزرگنمایی تصویر ، دید در شب ، و فوکوس تصویر و پویایی تصویر (Wide Dynamic Range) که به اختصار (WDR) نامیده میشود دوربین مدار بسته را انتخاب کنند.

 

دوربین مداربسته هایک ویژن برای محیط داخلی

دوربین مداربسته هایک ویژن برای محیط داخلی

فوکوس و کنترلر لنز نصب این دوربین ها را آسانتر کرده است و کاربر از طریق کامپیوتر قادر است زوم را انجام دهد. در این دسته از دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvision دو مدل Pro و Value وجود دارند که تفاوت آنهت در مقدار مگاپیکسل تصویر است ، به این ترتیب که در سری Pro دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvision به بیشتر از 5 مگاپاسگال میرسد ولی در سری Value این مقدار به نهایت 3 مگاپیکسل میرسد.

یکی دیگر از تفاوت های این دو سری Value  و Pro در لنز با مقدار پویای تصویر میباشد (WDR) برای متوجه شدن تفاوت های این ویژگی لطفا به عکس پایین دقت کنید.

 

تفاوت WDR در لنز دوربین های مدار بسته

تفاوت WDR در لنز دوربین های مدار بسته

 

ویژگی WDR این اجازه را به کاربر میدهد تا تصاویر را با گستره های نوری مختلف داشته باشند برای اجتناب از کم نوری و دیده شدن واضح تصاویر ، به عنوان مثال وقتی افراد در جلوی پنجره ای بزرگ رو به آفتاب قرار دارند و کاربر میخواهد افراد بیرون پنجره و داخل پنجره را ببیند. WDR از طریق گرفتن تصاویر با نور های مختلف و تنضیمات مختلف این امکان را فراهم میکند تا از نور کم در عکس ها که باعث دیده نشدن تصویر میشود اجتناب کند.

  • دوربین های کوچک تحت شبکه هایک ویژن Mini Dome IP Hikvision :

این دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvision که قیمتی ارزان دارند و لنز آنها ثابت میباشد. این دوربین های مدار بسته هایک ویژن Hikvision  از تکنولوژی POE که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد پیروی میکنند . در دو سری با 1.3 مگاپیکسل و 3 مگاپیکسل موجود میباشند.این دوربین های مئار بسته در بازه دمایی 10 درجه زیر صفر تا 60 درجه بالای صفر کار میکنند.

 

3  دوربین های مدار بسته داخلی هایک ویژن تحت شبمه داخلی کوچک

3  دوربین های مدار بسته داخلی هایک ویژن تحت شبمه داخلی کوچک

 

  • دوربین های مداربسته جعبه ای هایک ویژن تحت شبکه Hikvision :

دوربین های مداربسته جعبه ای انتخابی عالی برای کاربرانی میباشند که نیاز به پوشش تصویر برای محیطی وسیع میباشند. این دور بین های مداربسته برای لنز های غیر معمول و حرفه ای استفاده میشود. این دوربین های مدار بسته جعبه ای از 1.3 مگابایت تا 5.0 مگابایت کیفیت تصویر موجود میباشند.

دوربین های مداربسته تحت شبکه جعبه ای هایک ویژن

این دور بین های مدار بسته دارای لنزی از 25 میلی متر تا 135 میلی متر میاشند که این امکان را به کاربر میدهد تا صورت شخصی را از فاصله 100 فوتی تشخیص دهد. این دوربین مدار بسته بیشتر برای محیط های خارجی قابل استفاده میباشد و بدیهی اسن که بدنه آن از فولاد ضد زنگ تهیه شده است.

  • دوربین مداربسته محیط خارجی تحت شبکه هایک ویژنBullet IP  :

این دوربین مدار بسته برای محیط های خارجی میباشد که مجهز به دید در شب با عمق دید 20 متر تا 30 متر میباشد. در این مدل دوربین مداربسته زوم قابل کنترل و فوکوس تصویر به صورت اتوماتیک میباشد که باعث شده تا این دوربین مداربسته تحت شبکه به آسانی قابل نصب باشد در این مدل تمام ویژگی های دوربین های مداربسته داخلی برای ضبط تصویر نیز موجود میباشد. این دوربین مداربسته در محیط هایی با گستره دمایی 10 درجه زیر صفر و 60 درجه بالای صفر قابل استفاده میباشد.

 

دوربین مدار بسته تحت شبکه بولت هایک ویژن

مزایای دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvision  

  1. انتخاب

هایک ویژن Hikvision انتخابات گسترده ای برای کاربران فراهم میکند تا نیاز های مشتریان را پاسخگو باشد از قبیل ویژگی های منحصر این دوربین های مدار بسته ، کیفیت تصویر فوق العاده بالا و طراحی زیبا میتوان اشاره کرد.

  1. لنز

لنز های دوربین مدار بسته هایک ویژن Hikvision  گستره وسیعی را پوشش میدهند ، این ویژگی باعث میشود اگرچه دوربین گرانتری خریداری میکنید ولی لازم نیست تعداد زیاد دوربین نصب کنید.

  1. اکثر دوربین های مداربسته تحت شبکه هایک ویژن  Hikvision مجهز به نرم افزار انالیزی و کنترلی میباشند به این معنی است که که لازم به هزینه اضافی برای تهیه نرم افزار نیست.
  2. وضوح تصویر

دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvison  به صرف بالابودن کیفیت لنز تصاویر و همینطور بالا بودن مگاپیکسل با کیفیت بالا را گرفته و امکان زوم و بزرگ نمایی را بدون افت کیفیت فراهم میکند.

  1. استفاده از دوربین های مداربسته هایک ویژن Hikvision آسان است و اکثر کاربران بدون پیچیدگی با آنها کارمیکنند.