66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

انتخاب انالوگ یا دوربین تحت شبکه

اگر تصمیم به نصب دوربین مداربسته دارید پس میبایست بین دوربین های IP تحت شبکه و دوربین های مداربسته آنالوگ یکی را بر اساس نیازتان انتخاب کنید. در این قسمت سعی کرده ایم تا با مطالبی از ویژگی های یک سیستم دوربین مداربسته شما را برای انتخاب راحتر کمک کنیم.

 

دوربین مدار بسته آنالوگ AHD چیست ؟

در این سیستم دوربین های مداربسته ویدیوهای گرفته شده از طریق کابل تصویر کواکسیال به دستگاه دی وی آر DVR منتقل میشود و در این قسمت دستگاه DVR فرمت ویدیو را به دیجیتال تبدیل کرده و سپس در هارد داخلی ذخیره میکند، این کار باعث میشود تا تصویر قابل اجرا در مانیتور یا دستگاه گیرنده باشد که تصویری دیجیتال با کیفیتی مطلوب میباشد. البته قابل توضیح است که دستگاههای DVR سیستم های دوربین مدار بسته آنالوگ اکثرا مدرن میباشند و امکان انتقال ویدیو را از طریق کابل LAN و همینطور WIFI را فراهم میکنند.

 

دوربین های مدار بسته IP یا تحت شبکه چیست؟

در این سیستم دوربین های مدار بسته تحت شبکه تصویر به صورت سیگنالهای دیجیتالی از طریق امواج رادیویی شبکه ای به سیستم DVR منتقل میشود و همانند سیستم دوربین مداربسته آنالوگ تصویر در هارد ذخیره میشود. اما برخلاف دوربین های مداربسته آنالوگ از ابتدا تصاویر به صورت دیجیتال در سیستم IP ارسال میشود و قابلیت این را دارد تا اطلاعات دقیقتری از تصاویر را به دستگاه DVR منتقل کند مضاف بر اینکه در سیستم دوربین مداربسته IP دیگر نیازی به کابل تصویر نیست و برای مساحت های زیاد تحت پوشش دوربین مداربسته مناسب میباشد. لازم به توضیح است که در هر سیستم دوربین مداربسته تامین برق از طریق سیم یا کابل برق انجام میکیرد و در سیستم دوربین مداربسته IP نیاز به سیم کشی برق وجود دارد و فقط کابل تصویر حذف میشود.

از دیگر مزایای دوربین های مدار بسته تحت شبکه استفاده از دستگاه (Network Video Recorder)NVR به جای دستگاه DVR اشاره کرد به این معنی که در دستگاه NVR میتوان از یرنامه ریزی بزای تصاویر مانند تشخیص چهره و پلاک استفاده کرد.

 

سیستم های دوربین مداربسته هایبریدی یا دومنظوره:

در این سیستم های دوربین های مداربسته NVR قابلیت ترکیب آنالوگ را به IP دارد به عبارت دیگر دستگاه NVR قابلیت اتصال به دوربین های مداربسته آنالوگ و دوربین های مداربسته تحت شبکه IP را دارد و میتوان به طور همزمان تصویر را از چند دوربین مدار بسته آنالوگ و تحت شبکه IP با یک دستگاه NVR بگیرد.

 دلایل انتخاب دوربین مداربسته آنالوگAHD :

دلیل برای انتخاب دوربین های مداربسته آنالوگ AHD قیمت مناسب آنها میباشد که از سیستم های IP تحت شبکه بسیار ارزانتر هستند. واز طرفی کارکردن با این دستگاهها آسانتر است و برای تعداد کم دوربین با فاصله های کوتاه و مصرف شخصی توصیه میشود.

 

دلایل انتخاب دوربین های مداربستهIP تحت شبکه:

وضوح و کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته تحت شبکه IP بالاتر از دوربین های معمولی هستند. برای مثال در دوربین های مداربسته معمولی وضوح تصویر تا 580 تی وی لاین میباشد که به نهایت 4 مگاپیکسل میرسد ولی در صورتی که در دوربین های مداربستهIP  وضوح تصویر به بالاتر از 5 مگاپیکسل میرسد که این وضوح تصویر بالا برای این دوربین های مدار بسته تحت شبکه امکان زوم کردن زیاد با کیفیت بالارا برای کاربر فراهم میکند. و از دیگر مزایای دوربین مدار بسته تحت شبکه IP این است که نیازی به کابل تصویر ندارد و تصویر را از طریق آنتن های رادیویی ارسال میکند و قابلیت تشخیص چهره تشخیص چهره و پلاک و برنامه ریزی در این دوربین ها وجود دارد، همینطور دوربین های مداربسته تحت شبکه بیشتر با سیتم های وایرلس وای واف همخوانی دارند

 

نتیجه گیری:

دوربین های مداربستهIP به دلیل ویژگی های زیادی که دارند مانند وضوح تصویر و انتقال تصویر رادیویی و همینطور قابلیت زوم بالا گرانتر از دوربین های مداربسته آنالوگ میباشند و این بر عهده شرکت ما میباشد تا با مشاوره صحیح به مشتریان خود آنها را در اتخاذ بهترین تصمیم کمک کنیم تا هم از نظر هزینه متناسب با بودجه مشتری باشد و هم انتخابی متناسب با نیاز مشتری باشد.