66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

راهنمای خرید دوربین مدار بسته

راهنمای خرید دوربین مداربسته

 

انتخاب و نصب دوربین مداربسته و با توجه به تنوع دوربین های موجود در بازار بسیار مشکل است . مهم ترین گام در خرید دوربین مداربسته انتخاب بهترین دوربین برای شرایط منطقه است . ما برای خرید دوربین مدار بسته باید شرایط مختلفی را در نظر بگیریم . اما خرید دوربین مدار بسته بهتر است با علم و دانستن شرایط زمانی و مکانی همراه باشد . شما باید بدانید که از یک دوربین مدار بسته چه می خواهید . ما باید بدانیم که آیا دوربین را فقط برای تحت نظر داشتن رفت و آمدها می خواهیم یا انتظار داریم به طور دقیق چهره افراد و یا در مکان های تجاری و صنعتی کالاها را دقیقا تشخیص دهیم  . این عمل نیازمند داشتن تخصص است و ما در اینجا به شما کمک می کنیم تا با معرفی انواع دوربین ، در خرید دوربین مدار بسته درست عمل کنید .

 

 

انواع دوربین

 

همان طور که گفتیم دوربین ها از لحاظ شکل ظاهری و عملکردی تنوع زیادی دارند و شما با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دوربین مدار بسته می کنید  . ابتدا از لحاظ دسته بندی باید دانست که دوربین ها به دو نوع تقسیم می شوند . 1 – دوربین های ثابت 2 دوربین های متحرک یا ptz

هر کدام از این دسته ها کاربرد خاص خود را دارند . دوربین های ثابت را بیشتر برای نظارت بر یک ناحیه و منطقه خاص استفاده می کنند . زیرا این دوربین ها قابلیت بالا و پایین شدن و چرخش را ندارند . دسته دوم که دسته متحرک یا ptz است را در جایی که ما یک منطقه وسیع را قرار است تحت نظر داشته باشیم استفاده می کنیم . این دوربین ها با قابلیت چرخش 360 درجه و قدرت زوم بالا به ما کمک می کند تا هنگام مواجه شدن با مورد مشکوک به خوبی بتوانیم تصاویر را مشاهده کنیم .

 

 

دوربین مدار بسته متحرک

 

اما از لحاظ مدیریت و نظارت نیز دوربین ها به 2 گروه تقسیم می شوند . دوربین های مدار بسته تحت شبکه و دوربین های مدار بسته بی سیم.

دوربین های مدار بسته تحت شبکه خود نیز به دو دسته تقسیم می شوند . دسته اول که به صورت عمومی تری از آن استفاده می شود دارای یک ذخیره کننده دیجیتال یا DVR هستند که اطلاعات در آن پردازش و سپس ذخیره می شوند . دسته ی  دوم از دوربین های مدار بسته تحت شبکه نیز اطلاعات خود را از به صورت بی سیم به یک محل ذخیره تحت شبکه یا NVR می فرستد . تفاوت این نوع با DVR در این است که اطلاعات در  NVR به وسیله ی دوربین پردازش می شوند نه در فضای ذخیره سازی NVR .

 

 

دستگاه NVR

 

اما گروه دوم یعنی دوربین های مدار بسته بی سیم یا WIFI که این دسته نیز به دو گروه تقسیم می شوند . دسته ی اول دوربین مداربسته بدون دستگاه مرکزی که از طریق WIFI به یک اکسس پوینت وصل شده و پس از پخش تصاویر آن ها را در یک کارت حافظه ذخیره می کند .

گروه دوم یعنی دوربین مداربسته با دستگاه مرکزی به صورت بی سیم به یک دستگاه مرکزی وصل می شود و اطلاعات را در یک هارد دیسک ذخیره می کند .