66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

نکاتی پیرامون انتخاب دوربین مداربسته مناسب

 

انتخاب دوربین مدار بسته برای مشتریان چالش برانگیز است خصوصا در ایران که اکثرا مجتمع های آپارتمانی هستند که نیاز به تفاهم برای تمام همسایگان هست. در متن زیر سعی کرده ایم که نکاتی برای انتخاب دوربین مداربسته را توضیح دهیم.

 

1 ) دوربین مداربسته چیست؟

CCTV مخففclosed-circuit television دوربین های الکترونیکی هستند که برای کنترل محیط پیرامون طراحی شده اند و تصویر از هر یک از این دوربینهای مداربسته به صورت مجزا وارد دستگاه DVR میشود وتبدیل به تصویری قابل پخش در مانیتور میشود. یکی از کارهایی که DVR انجام میدهد این است که تصویر نهایی در مانیتور را به چند قسمت تقسیم نموده تا با یک مانیتور تصویر تمام دوربین ها قابل رویت باشد.

 

 

1نحوه نمایش نهایی تصویر بر روی مانیتور

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دوربین های مداربسته در شکل و ابعاد و اهداف اجرایی متفاوت وجود دارند که در مراحل بعد کامل توضیح خواهیم داد.

 

 

2) مزایای دوربین های مداربسته چیست؟

 

براساس نیازهای مشتریان اهداف و مزیت های دوربین های مدار بسته متفاوت است، ولی به طور کلی دوربین های مدار بسته حالت بازدارنده برای جرایم دارند و از اهداف آن میتوان به زیر اشاره کرد.

 

زیرنظر داشتن فعالیت های محیط پیرامون

جمع آوری مدارک و شواهد

 

3) تفاوت مدل های دوربین مداربسته با هم:

 

 


 

 

دوربین های دام Dome :

دوربین های مداربسته دام دوربین های نیم کره ای هستند که به سقف متصل میشوند و برای محیط های داخلی که در فضای خارجی نیستند از دوربین های مداربسته دام استفاده میشود.

 

دوربین های بولت Bullet :

دوربین های بولت توسط یک پوشش خارجی پلاستیکی یا فلزی محفوظ میشوند که برای محیط های خارجی مورد استفاده قرار میگیرند همینطور برای فضاهایی که نیاز به دید وسیع از محیط میباشد از دوربین مداربسته بولت استفاده میشود.

 

دوربین های مداربسته سی مانت C-Mount :

این دوربین ها دارای لنزی هستند که قابلیت جابه جایی دارند.و برای ضبط تصاویر با سرعت و فریم های مختلف در زمان های مختلف استفاده میشوند.

 

دوربین های مداربسته 360 درجه Pan Tilt Zoom (PTZ) :

این دوربین ها قابلیت زوم و چرخیدن و بالا و پایین کردن را به اپراتور میدهد و میتوان شرایط کنترلی خوبی را در محیط مهیا کرد. که میتوان کنترل این دوربین ها را به صورت دستی و یا با ایجاد برنامه ریزی انجام داد.

 

 

دوربین های مدار بسته اچ دی HD (High Definition)  :

دوربین های مداربسته HD دارای کیفیت های بالای تصویر هستند که این ویژگی را میتوان در دوربین های دام و بولت نیز یافت.

 

دوربین های مداربسته تحت شبکه Network/IP CCTV Camera :

دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP قابلیت انتقال تصویر به دستگاه DVR را بدون سیم و کابل تصویر از طریق امواج رادیویی را دارد و همینطور قابلیت برنامه ریزی را دارد.

 

4) چه سیستم دوربین مداربسته برای خانه مناسب است:

برای یک سیستم دوربین مداربسته نیاز داریم تا بتوانیم محیط را در تمام شبانه روز مورد بازبینی قراردهیم و همینطور بتوان دید خوبی را در شب از دوربین های مدار بسته گرفت ، باید دوربین های مداربسته کیفیت اچ دی داشته باشند تا بتوان جزییاتی مانند پلاک ماشین را به وضوح دید. همینطور شرایط انتقال تصویر را بر روی موبایل داشته باشد تا کاربر بتواند از فواصل دور نیز محیطی که دوربین مداربسته نصب شده تست را به سورت آنلاین ببیند و کنترل کند.

 

 

5) چه برندهای دوربین های مداربسته خوب هستند:

قبل از اینکه برند خاصی معرفی شود لازم به توضیح است اکثر دوربین های مداربسته در ایران یا از چین وارد میشوند و با در داخل مونتاژ میشوند. و این مهماست که بدانید چه چیپستی و چه لنزی برای دوربین مداربسته استفاده شده است . از برندهای مطرحی که میتوان نان برد داهوا چین و هایک ویژن چین البته متاسفانه تقلبی این برندها در بازار به دلیل تقاضای بالا وجود دارد.

 

6) در موقع خرید سیستم دوربین های مدار بسته به موارد زیر دقت کنید.

 

1)ذخیره باتری دوربین های مداربسته البته اکثر دوربین های مدار بسته در ایران باتری ندارند و متاسفانه با قطع برق از کار میافتند.

2) تشخیص چهره یا پلاک که اکثرا در سیستم دوربین های مداربسته تحت شبکه IP قابل اجرا است.

3) انتقال تصویر بر روی گوسی های تلفن همراه.

4) دید در شب که معمولا در تمام سیستم های دوربین مداربسته وجود دارد ولی باید دقت داشت که کیفیت خوبی در شب ارایه دهد برای مثال در تاریکی مطلق دوربین های مداربسته مجهز به دید در شب به صورت سیا سفید تصویر میدهند ولی اگر محیط روشن باشد تصویر رنگی خواهد بود.