66567040    66567256 

مشاوره رایگان 

 ​​​​​​​۰۹۱۲۱۲۰۰۸۰۴​​​​​​​   ۰۹۱۲۱۲۰۰۳۴۸

​​​​​​​تماس همه روزه

09:00

18:00 الی

آدرس:    تهران، میدان توحید، خیابان فرصت شیرازی، پلاک 94، واحد 8

شرکت جهان تجارت
​JAHAN TEJARAT

دوربین های مداربسته در فضاهای مختلف

دوربین های مداربسته در فضاهای مختلف:

دوربین های مداربسته نقش و وظایف مختلفی در فضاهای گوناگون دارند و از آنها برای مصارف مختلف استفاده میشود.تفاوت های اساسی بین دوربین های مداربسته در تعداد کم و فضاهای کوچک مانند آپارتمان ها با دوربین های مداربسته در سازمانهای دولتی با تعداد زیاد دوربین مداربسته وجود دارد. که در این قسمت میخواهیم به آن ها اشاره کنیم و کمک کنیم به انتخاب بهتر دوربین های مداربسته در ارتباط با فضاهای کاربری این سیستم های امنیتی و وظایف آنها.

 

خیلی از خانه ها و آپارتمان ها برای کنترل و ایجاد امنیت فضای خود مجهز به دوربین های مداربسته میباشند و وظایف این دوربین های مداربسته که اکثرا تعداد کمی دوربین مداربسته هستند گرفتن تصویر و جمع آوری اطلاعات میباشد که در زمان حادثه به انها رجوع کنند. با توجه به تجربه شرکت جهان تجارت اکثر خانه ها و آپارتمان ها تعداد کمی دوربین مدار بسته کمتر از 8 عدد دوربین نصب میکنند و در کل به دو دسته تقسیم میشوند،  دوربین های مدار بسته در آپارتمان ها برای فضاهای مشاء و دوربین های مداربسته برای فضاهای داخلی خانه. بدیهی است دوربین های مداربسته برای فضاهای مشاء مانند بیرون ساختمان، حیاط، پارکینگ ، راه پله و پشت بام نیاز به نصب دارند و باعث ایجاد یک بانک اطلاعاتی تصویری هستند و میتوان رفتار افراد فریبه و همسایه ها را در ساختمان نظارت و کنترل کرد و باعث پیشگیری است. از ویژگی های قابل ذکر در این دوربین های مداربسته میتوات به کاربری آسان ، قیمت پایین ، کیفیت تصویر متوسط و قابلیت کنترل و و دیدن تصاویر توسط اکثر همسایه ها با گوشی تلفن و از طریق آنتن مرکزی بر روی تلویزیون هر یک از همسایه ها اشاره کرد.

در همین گروه دوربین های مداربسته داخل فضای منزل وجود دارند که اکثرا به صورت مخفی هستند و برای کنترل افراد غریبه ای که در فضای منزل تردد دارند مورد استفاده قرار میگیرند مانند پرستاران کودک و افراد مسن و همینطور افراد خدماتی که در خانه تردد دارند. از ویژگی های این دسته از دوربین های مداربسته میتوان به مخفی و کوچک بودن آنها اشاره کرد. در این دسته از دوربین های مدار بسته معمولا از میکروفن نیز استفاده میشود.

 

کارخانه ها و فضاهای صنعتی نیاز به دوربین ها با تعداد بالاتر و کیفیت بالاتر با قابلیت برنامه ریزی میباشند. اکثر کارخانه ها برای پوشش دادن فضاهای بزرگ کمتر تمایل به استفاده از دوربین های مداربسته  سیم و کابلی دارند و ترجیح میدهند از دوربین های مداربسته تحت شبکه IP استفاد کنند. در این سیستم ها دوربین های مداربسته توسط آنتن با دستگاه مرکزی DVR مرتبط میشوند، از مزایای این سیستم های تحت شبکه بدون سیم بودن و کیفیت بالای تصاویر میتوان اشاره کرد و میتوانند برنامه ریزی شوند برای شناسایی هدف یا اهدافی خاص. در این سیستم های دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP قیمت اولیه دوربین ها بالاتر است برای همین در گروه آپارتمانها و مصارف کوچک تمایل برای استفاده آن ها کم است و فضاهای آپارتمانی کوچک هستند، اما در فضاهای بزرگ مانند کارخانه ها  فواصل بالای  150 متر ، سیم و کابل افت شدید کیفیت تصویر داریم مضاف بر اینکه هزینه سیم و کابل برای فواصل طولانی بیشتر از نصب دوربین های مدار بسته تحت شبکه IP میباشند.

 

یکی دیگر از اهداف برای دوربین های مداربسته فضاعای عمومی شهری میباشند مانند سازمانهای دولتی ، بانک ها ، پارک ها خیابانها و غیره... ، در این دسته بندی ها وظایف اصلی سیستم مدار بسته جلوگیری از جرم و جنایت و همین طور جمع آوری اطلاعات در هنگام ارتکاب جرم میباشد. در بعضی از فضاهای شهری مانند خیابان ها کنترل ترافیک و جریمه خودرو ها هدف نصب دوربین های مداربسته میباشد البته تمامی این دوربین های مداربسته باید مجهز به قابلیت برنامه ریزی باشند تا به کاربران برای شناسایی اهداف خاص کمک کنند و در آینده نزدیک دولت ها از این تکنولوژی ها برای شناسایی افراد جامعه و تشخیص رفت و آمد و محل حضور افراد در نقاط مختلف استفاده خواهند کرد.

 

درنتیجه دوربین های مدار بسته با توجه به شرایط مختلف کارایی های متفاوتی دارند و این وظیفه شرکت های مشاور دوربین های مدار بسته میباشد تا با اطلاع رسانی درست مشتریان و کاربران را برای انتخاب مناسب با توجه به شرایط محیطی و انتظارات راهنمایی کنند، نکته ابنکه ، باور اشتباه هرچه دوربین مداربسته گرانتر باشد بهتر است را فراموش کرده و با توجه به نیاز و کاربری دوربین مداربسته اقدام به خرید آن کنیم.